Chodel nie jest dużą miejscowością, ale dla gości, szukających ciszy i spokoju, oferuje atrakcyjny miejscami krajobraz i malownicze, niczym nieskażone tereny zachęcające do spacerów. Ponadto położenie Chodla stanowi znakomitą bazę wypadową do kilku ciekawych miejsc w jego okolicy. Aktualną pogodę i warunki meteorologiczne panujące w Chodlu można obejrzeć TUTAJ

Poza wymienionymi już atutami Chodla (kapiel w zalewie, wędkowanie, zbieranie grzybów, wędrówki po okolicy, grillowanie) proponuję wczasy w agrogospodarstwie "Na skraju lasu" (zdjęcie obok). Dom, stoi na obrzeżach dużego kompleksu lasów sosnowych.
Przed podjęciem decyzji o przyjeździe do agroospodarstwa proponuję zapoznać się z grafikiem wolnych/zajętych miejsc by upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca w takim terminie jaki odpowiada odwiedzającemu. Mimo, że staramy się na bieżąco nanosić zachodzące w nim zmiany, może czasami się zdarzyć, że z braku czasu grafik nie zostanie na czas zaktualizujemy i wtedy kontakt telefoniczny, wyjaśni wszystko. Po sezonie czyli od września, z uwagi na mniejszy ruch turystyczny, grafik nie jest aktualizowany. Warto ponadto zajrzeć do cennika, by przekonć się, że pobyt w gospodarstwie jest niemal na każdą kieszeń.
Poniżej zapraszam do zapoznania się z wyglądem wszystkich pokoi:

Pokój nr 1 Pokój nr 2 Pokój nr 3 Pokój nr 4

Przy pokojach na poddaszu znajdują się dwie łazienki (po jednej na dwa pokoje - max. 6 osób na jeden węzeł sanitarny) oraz mały aneks kuchenny na osobiste przygotowywanie posiłków tzw. "małe gotowanie" z lodówką. Ponadto goście mogą grillować, urządzać ogniska oraz posiedzieć w ogrodowej altanie.
W ofercie kulinarnej proponujemy kuchnię zdrową, w której dominuje zdecydowana przewaga warzyw i owoców w większości pochodzących z własnej uprawy. Nie jest to kuchnia wegetariańska, ale zdrowa, smaczna i lekkostrawna. Reagujemy również na indywidualne preferencje żywieniowe gości.

W prowadzonym gospodarstwie agroturystycznym proponujemy ponadto:

Dla chcących mile spędzić czas, a posiadających kartę wędkarską proponuję skorzystać z dobrodziejstw zalewu i złowienie taaakiej ryby. A jeśli nie weźmie... zawsze pozostaje zakupienie lub złowienie ryby w znajdujących się w okolicy gospodarstwach hodowlanych i upieczenie ich na grillu.
Chodel otoczony lasami, oddalony jest o ponad 10 km od większych miast. Brakuje w nim zakładów przemysłowych a posesja położona na skraju lasu gwarantuje ciszę i spokojny wypoczynek. Teren posesji jest bezpieczny do zabaw dla dzieci. Nie możemy zagwarantować pogody, ale na pewno miłą, serdeczną i rodzinną atmosferę. Na terenie domu obowiązuje zakaz palenia tytoniu. Goście ze zwierzętami domowymi muszą liczyć się z możliwością przebywania na terenie posesji innych gości nie tolerujących zwierząt. Chcąc uniknąć niepotrzebnych konfliktów, bardzo ostrożnie podchodzimy do obecności zwierząt domowych. Najlepiej po prostu zadzwonić i umówić się indywidualnie.

Odległości drogowe do ważniejszych miast: Kazimierz Dolny 37 km, Nałęczów 23, Lublin 37 km, Opole Lubelskie 14 km, Urzędów 15 km, Kraśnik 20 km. Położenie Chodla na mapie Polski można sprawdzić tutaj.

Rezerwacja pokoju i grafik wolnych miejsc: Istnieje możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsc noclegowych. Gwarancją rezerwacji miejsca jest przesłanie (po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu) na adres gospodarstwa, zadatku stanowiącego 20% szacunkowej wartości pobytu. Wolne miejsca w gospodarstwie można sprawdzić na grafiku tutaj. W przypadku rezygnacji poniżej 2 tygodni od daty planowanego pobytu kwota przesłanego zadatku ulega przepadkowi.